TE Connectivity Potter & Brumfield Relays W31-X2M1G-15
Part No.:
W31-X2M1G-15
Manufacturer:
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
W31-X2M1G-15.pdf
Description:
CIR BRKR THRM 15A 240VAC 50VDC
Shipping
W31-X2M1G-15 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
W31
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Thermal
Current Rating (Amps):
15A
Voltage Rating - AC:
240 V
Voltage Rating - DC:
50 V