KYOCERA AVX W2F43A1018AT1F
Part No.:
W2F43A1018AT1F
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Capacitor Networks, Arrays
Package:
Datasheet:
W2F43A1018AT1F.pdf
Description:
CAP FEEDTHRU 100PF 25V NP0 0805
Shipping
W2F43A1018AT1F Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
W2F4
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
100pF
Tolerance:
-20%, +50%
Voltage - Rated:
25 V
Dielectric Material:
Number of Capacitors:
4
Circuit Type:
Bussed
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.045" (1.14mm)