KYOCERA AVX W2F15C4728AT1F
Part No.:
W2F15C4728AT1F
Datasheet:
W2F15C4728AT1F.pdf
Description:
CAP FEEDTHRU 4700PF 50V 0805
Shipping
W2F15C4728AT1F Specifications
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
-20%, +50%
Voltage - Rated:
50V
Current:
300 mA
DC Resistance (DCR) (Max):
600mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height (Max):
0.045" (1.14mm)