KYOCERA AVX W2F15C2228AT1A
Part No.:
W2F15C2228AT1A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Feed Through Capacitors
Package:
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Datasheet:
W2F15C2228AT1A.pdf
Description:
CAP FEEDTHRU 2200PF 50V 0805
Shipping
W2F15C2228AT1A Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
W2F
Package/Case:
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
-20%, +50%
Voltage - Rated:
50V
Current:
300 mA
DC Resistance (DCR) (Max):
600mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Insertion Loss:
Temperature Coefficient:
X7R
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height (Max):
0.045" (1.14mm)