ebm-papst Inc. W2E142-CC15-16
Part No.:
W2E142-CC15-16
Manufacturer:
ebm-papst Inc.
Category:
AC Fans
Package:
Datasheet:
W2E142-CC15-16.pdf
Description:
FAN AXIAL 230VAC 172X150X38MM
Shipping
W2E142-CC15-16 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
ebm-papst Inc.
Series:
W2E142
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Voltage - Rated:
230VAC
Size / Dimension:
Rectangular/Rounded - 172mm L x 150mm H
Width:
38.00mm
Air Flow:
175.0 CFM (4.90m³/min)
Static Pressure:
Bearing Type:
Ball
Fan Type:
Tubeaxial
Features:
Noise:
54.0dB(A)
Power (Watts):
16.00W