KYOCERA AVX W2A4ZC471KAT2A
Part No.:
W2A4ZC471KAT2A
Datasheet:
W2A4ZC471KAT2A.pdf
Description:
CAP ARRAY 470PF 10V X7R 0508
Shipping
W2A4ZC471KAT2A Specifications
Capacitance:
470pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
Number of Capacitors:
4
Temperature Coefficient:
X7R
Size / Dimension:
0.051" L x 0.083" W (1.30mm x 2.10mm)
Height - Seated (Max):
0.037" (0.95mm)