KYOCERA AVX W2A4YA470JAT2A
Part No.:
W2A4YA470JAT2A
Datasheet:
W2A4YA470JAT2A.pdf
Description:
CAP ARRAY 47PF 16V NP0 0508
Shipping
W2A4YA470JAT2A Specifications
Capacitance:
47pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
16 V
Number of Capacitors:
4
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Size / Dimension:
0.051" L x 0.083" W (1.30mm x 2.10mm)
Height - Seated (Max):
0.037" (0.95mm)