KYOCERA AVX W2A46C183KAT2F
Part No.:
W2A46C183KAT2F
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Capacitor Networks, Arrays
Package:
Datasheet:
W2A46C183KAT2F.pdf
Description:
CAP ARRAY MANUFACTURED
Shipping
W2A46C183KAT2F Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
IPC
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
0.018µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6 V
Dielectric Material:
Ceramic
Number of Capacitors:
4
Circuit Type:
Isolated
Temperature Coefficient:
X7R
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Package / Case:
0508 (1220 Metric)
Supplier Device Package:
0508 (1220 Metric)
Size / Dimension:
0.051" L x 0.083" W (1.30mm x 2.10mm)
Height - Seated (Max):
0.037" (0.94mm)