KYOCERA AVX W2A21A101KAT2A
Part No.:
W2A21A101KAT2A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Capacitor Networks, Arrays
Package:
Datasheet:
W2A21A101KAT2A.pdf
Description:
CAP ARRAY 100PF 100V NP0 0508
Shipping
W2A21A101KAT2A Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
IPC
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
100pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100 V
Dielectric Material:
Ceramic
Number of Capacitors:
2
Circuit Type:
Isolated
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Package / Case:
0508 (1220 Metric)
Supplier Device Package:
0508 (1220 Metric)
Size / Dimension:
0.051" L x 0.083" W (1.30mm x 2.10mm)
Height - Seated (Max):
0.037" (0.95mm)