TE Connectivity Potter & Brumfield Relays W28-XT1A-20
Part No.:
W28-XT1A-20
Manufacturer:
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
W28-XT1A-20.pdf
Description:
CIR BRKR THRM 20A 250VAC 32VDC
Shipping
W28-XT1A-20 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
W28
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Thermal
Current Rating (Amps):
20A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
32 V