ERP Power, LLC VZM100W-24
Part No.:
VZM100W-24
Manufacturer:
ERP Power, LLC
Category:
LED Drivers
Package:
Datasheet:
VZM100W-24.pdf
Description:
90 W, 24 V CV LED DRIVER WITH 0-
Shipping
VZM100W-24 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
ERP Power, LLC
Series:
VZM (90W)
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Programmable:
Not Verified
Type:
Constant Voltage
Topology:
AC DC Converter
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
120VAC
Voltage - Input (Max):
277VAC
Voltage - Output:
24V
Current - Output (Max):
3.75A
Power (Watts):
90 W
Voltage - Isolation:
Dimming:
Analog
Features:
OCP, OTP, SCP
Ratings:
IP20
Operating Temperature:
-10°C ~ 40°C
Efficiency:
90%
Termination Style:
Wire Leads
Size / Dimension:
5.85" L x 1.20" W x 0.88" H (148.7mm x 30.4mm x 22.4mm)