Microchip Technology VXM8-1071-45M0000000
Part No.:
VXM8-1071-45M0000000
Datasheet:
VXM8-1071-45M0000000.pdf
Shipping
VXM8-1071-45M0000000 Specifications
Series:
VXM8
Frequency:
45 MHz
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
ESR (Equivalent Series Resistance):
40 Ohms
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)