Microchip Technology VXM7-1335-16M0000000
Part No.:
VXM7-1335-16M0000000
Datasheet:
VXM7-1335-16M0000000.pdf
Shipping
VXM7-1335-16M0000000 Specifications
Series:
VXM7
Frequency:
16 MHz
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
ESR (Equivalent Series Resistance):
80 Ohms
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)