Microchip Technology VXM5-1061-26M0000000
Part No.:
VXM5-1061-26M0000000
Datasheet:
VXM5-1061-26M0000000.pdf
Shipping
VXM5-1061-26M0000000 Specifications
Series:
VXM5
Frequency:
26 MHz
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
ESR (Equivalent Series Resistance):
30 Ohms
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)