Microchip Technology VXM2-1057-25M0000000
Part No.:
VXM2-1057-25M0000000
Manufacturer:
Microchip Technology
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
VXM2-1057-25M0000000.pdf
Description:
CUSTOM SURFACE MOUNT XTAL
Shipping
VXM2-1057-25M0000000 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Microchip Technology
Series:
VXM2
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
25 MHz
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
ESR (Equivalent Series Resistance):
30 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.043" (1.10mm)