Microchip Technology VXA1-1ET-10-16M0000000
Part No.:
VXA1-1ET-10-16M0000000
Manufacturer:
Microchip Technology
Category:
Crystals
Package:
HC-49/U
Datasheet:
VXA1-1ET-10-16M0000000.pdf
Description:
VC-827-JDE-KAAN-156M250000
Shipping
VXA1-1ET-10-16M0000000 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Microchip Technology
Series:
VXA1
Package/Case:
HC-49/U
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
16 MHz
Frequency Stability:
±20ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
25 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Ratings:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.453" L x 0.197" W (11.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.445" (11.30mm)