Vishay General Semiconductor - Diodes Division VS-ST250C04C3
Part No.:
VS-ST250C04C3
Package:
TO-200AB, A-PUK
Datasheet:
VS-ST250C04C3.pdf
Description:
SCR A-PUK 400V 250A A-PUK
Shipping
VS-ST250C04C3 Specifications
Package/Case:
TO-200AB, A-PUK
Current - Off State (Max):
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm):