KEMET VS-JV10A-K03
Part No.:
VS-JV10A-K03
Manufacturer:
KEMET
Category:
Sensor Evaluation Boards
Package:
Datasheet:
VS-JV10A-K03.pdf
Description:
VS-JV10A CABLE MAGNET KIT
Shipping
VS-JV10A-K03 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
KEMET
Series:
VS
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Sensor Type:
Vibration, Acceleration
Sensing Range:
10Hz ~ 15kHz
Interface:
Analog
Sensitivity:
Voltage - Supply:
3.2V ~ 5.5V