Virtium LLC VSFB25PC256G-100
Part No.:
VSFB25PC256G-100
Datasheet:
VSFB25PC256G-100.pdf
Description:
SSD 256GB 2.5" SLC SATA III 5V
Shipping
VSFB25PC256G-100 Specifications
Memory Size:
256GB
Memory Type:
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (SLC)
Form Factor:
2.5"
Speed - Read:
370MB/s
Speed - Write:
280MB/s
Voltage - Supply:
5V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Weight:
Size / Dimension:
100.50mm x 69.85mm x 5.00mm