Virtium LLC VSFB25PC0128G-100
Part No.:
VSFB25PC0128G-100
Manufacturer:
Virtium LLC
Category:
Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
Package:
Datasheet:
VSFB25PC0128G-100.pdf
Description:
SSD 128GB 2.5" SLC SATA III 5V
Shipping
VSFB25PC0128G-100 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Virtium LLC
Series:
StorFly® 25
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Memory Size:
128GB
Memory Type:
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (SLC)
Form Factor:
2.5"
Speed - Read:
370MB/s
Speed - Write:
280MB/s
Voltage - Supply:
5V
Type:
SATA III
Current - Max:
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Weight:
Size / Dimension:
100.50mm x 69.85mm x 5.00mm