Virtium LLC VSFB25CC960G-151
Part No.:
VSFB25CC960G-151
Datasheet:
VSFB25CC960G-151.pdf
Description:
SSD 960GB 2.5" MLC SATA III 5V
Shipping
VSFB25CC960G-151 Specifications
Memory Size:
960GB
Memory Type:
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (MLC)
Form Factor:
2.5"
Voltage - Supply:
5V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Weight:
Size / Dimension:
100.50mm x 69.85mm x 5.00mm