CUI Inc. VSBU-120-T512A
Part No.:
VSBU-120-T512A
Datasheet:
VSBU-120-T512A.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 5V +/-12V 120W
Shipping
VSBU-120-T512A Specifications
Series:
VSBU-120-T (120W)
Packaging:
Box
Number of Outputs:
3
Voltage - Input:
90 ~ 260 VAC
Voltage - Output 1:
5V
Voltage - Output 2:
12V
Voltage - Output 3:
-12V
Current - Output 1:
15 A
Current - Output 2:
6 A
Current - Output 3:
0.8 A
Power (Watts):
120W
Voltage - Isolation:
4.242 kV
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (With Derating)
Size / Dimension:
5.00" L x 3.00" W x 1.28" H (127.0mm x 76.2mm x 32.5mm)