CUI Inc. VSBU-120C-D524A
Part No.:
VSBU-120C-D524A
Datasheet:
VSBU-120C-D524A.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 5V 24V 159W
Shipping
VSBU-120C-D524A Specifications
Series:
VSBU-120C-D (120W)
Number of Outputs:
2
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
5V
Voltage - Output 2:
24V
Current - Output 1:
15 A
Current - Output 2:
3.5 A
Power (Watts):
159W
Voltage - Isolation:
4.242 kV
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (With Derating)
Size / Dimension:
5.00" L x 3.00" W x 1.32" H (127.0mm x 76.2mm x 33.5mm)