CUI Inc. VSBU-120C-36
Part No.:
VSBU-120C-36
Datasheet:
VSBU-120C-36.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 36V 120W
Shipping
VSBU-120C-36 Specifications
Series:
VSBU-120C (120W)
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
36V
Current - Output 1:
3.33 A
Power (Watts):
120W
Voltage - Isolation:
4.242 kV
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (With Derating)
Size / Dimension:
5.00" L x 3.00" W x 1.32" H (127.0mm x 76.2mm x 33.5mm)