CUI Inc. VSBU-120-48
Part No.:
VSBU-120-48
Datasheet:
VSBU-120-48.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 48V 120W
Shipping
VSBU-120-48 Specifications
Series:
VSBU-120 (120W)
Packaging:
Bulk
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
90 ~ 260 VAC
Voltage - Output 1:
48V
Current - Output 1:
2.5 A
Power (Watts):
120W
Voltage - Isolation:
4.242 kV
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (With Derating)
Size / Dimension:
5.00" L x 3.00" W x 1.28" H (127.0mm x 76.2mm x 32.5mm)