Eaton - Electronics Division VPH3-0084-R
Part No.:
VPH3-0084-R
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Category:
Switching Converter, SMPS Transformers
Package:
Datasheet:
VPH3-0084-R.pdf
Description:
XFMR 14.2UH SMD
Shipping
VPH3-0084-R Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Series:
VERSA-PAC®
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Applications:
Intended Chipset:
Chipset Manufacturer:
Voltage - Primary:
Voltage - Auxiliary:
Voltage - Isolation:
Inductance @ Frequency:
Frequency:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.673" L x 0.878" W (17.10mm x 22.30mm)
Height - Seated (Max):
0.331" (8.40mm)