CUI Inc. VOF-350-58
Part No.:
VOF-350-58
Datasheet:
VOF-350-58.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 58V 200W
Shipping
VOF-350-58 Specifications
Packaging:
Tray
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
58V
Current - Output 1:
6.04 A
Power (Watts):
200W (350W Forced Air)
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output, PFC, Standby Output, Universal Input
Size / Dimension:
5.00" L x 3.00" W x 1.00" H (127.0mm x 76.2mm x 25.4mm)