CUI Inc. VOF-100C-24-CNF
Part No.:
VOF-100C-24-CNF
Datasheet:
VOF-100C-24-CNF.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 100W
Shipping
VOF-100C-24-CNF Specifications
Series:
VOF-100C-CNF (100W)
Packaging:
Box
Product Status:
Not For New Designs
Type:
Enclosed
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:
24V
Current - Output 1:
4.16 A
Power (Watts):
100W
Applications:
Household Appliances, ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
4 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output, Standby Output, Universal Input
Size / Dimension:
3.15" L x 2.44" W x 1.57" H (80.0mm x 62.0mm x 40.0mm)