CUI Inc. VMS-450B-24-CNF
Part No.:
VMS-450B-24-CNF
Datasheet:
VMS-450B-24-CNF.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 451W
Shipping
VMS-450B-24-CNF Specifications
Series:
VMS-450B-CNF (450W)
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Enclosed
Voltage - Input:
100 ~ 240 VAC
Voltage - Output 1:
24V
Current - Output 1:
18.8 A
Power (Watts):
451W
Voltage - Isolation:
4 kV
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
PFC, Remote On/Off, Standby Output, Universal Input
Size / Dimension:
5.00" L x 3.41" W x 1.97" H (127.0mm x 86.6mm x 50.0mm)