IXYS VMM45-02F
Part No.:
VMM45-02F
Manufacturer:
IXYS
Category:
FET, MOSFET Arrays
Package:
TO-240AA
Datasheet:
VMM45-02F.pdf
Description:
MOSFET 2N-CH 200V 45A TO240AA
Shipping
VMM45-02F Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
IXYS
Series:
HiPerFET™
Package/Case:
TO-240AA
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Technology:
MOSFET (Metal Oxide)
Configuration:
2 N-Channel (Dual)
FET Feature:
Drain to Source Voltage (Vdss):
200V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C:
45A
Rds On (Max) @ Id, Vgs:
45mOhm @ 22.5A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id:
4V @ 4mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:
225nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:
7500pF @ 25V
Power - Max:
190W
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C (TJ)