Quarton Inc. VLM-635-58 LPO-D110-F10
Part No.:
VLM-635-58 LPO-D110-F10
Manufacturer:
Quarton Inc.
Category:
Laser Diodes, Modules
Package:
Cylinder (10mm Dia)
Datasheet:
VLM-635-58 LPO-D110-F10.pdf
Description:
ANGLE110,CLASS1M,FOCUS:10 CM
Shipping
VLM-635-58 LPO-D110-F10 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Quarton Inc.
Series:
VLM-635-58-110
Package/Case:
Cylinder (10mm Dia)
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Wavelength:
638nm
Voltage - Input:
3V ~ 6V
Current Rating (Amps):
50mA
Power (Watts):
0.39mW