CUI Inc. VGSM-250C-19-CF
Part No.:
VGSM-250C-19-CF
Datasheet:
VGSM-250C-19-CF.pdf
Description:
AC-DC, 250 W, 19 VDC, SINGLE OUT
Shipping
VGSM-250C-19-CF Specifications
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
19V
Current - Output 1:
6.31 A
Power (Watts):
120W (250W Forced Air)
Voltage - Isolation:
4 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
PFC, Standby Output, Universal Input
Size / Dimension:
4.79" L x 2.48" W x 2.00" H (121.7mm x 63.0mm x 50.8mm)