CUI Inc. VGS-25W-12
Part No.:
VGS-25W-12
Datasheet:
VGS-25W-12.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 12V 25W
Shipping
VGS-25W-12 Specifications
Series:
VGS-25W (25W)
Product Status:
Not For New Designs
Voltage - Input:
85 ~ 305 VAC, 100 ~ 430 VDC
Voltage - Output 1:
12V
Current - Output 1:
2.1 A
Power (Watts):
25W
Voltage - Isolation:
4 kV
Operating Temperature:
-30°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output
Size / Dimension:
3.15" L x 2.17" W x 0.98" H (80.0mm x 55.0mm x 25.0mm)