CUI Inc. VGS-200E-48
Part No.:
VGS-200E-48
Datasheet:
VGS-200E-48.pdf
Description:
AC-DC, 200 W, 48 VDC, SINGLE OUT
Shipping
VGS-200E-48 Specifications
Series:
VGS-200E (200W)
Voltage - Input:
85 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC
Voltage - Output 1:
48V
Current - Output 1:
4.2 A
Power (Watts):
202W
Voltage - Isolation:
4 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Size / Dimension:
7.64" L x 2.17" W x 1.02" H (194.0mm x 55.0mm x 26.0mm)