NEW TRY VFA4-230-5M16
Part No.:
VFA4-230-5M16
Datasheet:
VFA4-230-5M16.pdf
Description:
LENS WIDE ANG F1.6-F16 C-MOUNT
Shipping
VFA4-230-5M16 Specifications
Focal Length:
16.0mm
Magnification:
Focal Ratio:
F1.6 ~ F16
Compatible Sensor Size (Max):
2/3"
Depth Of Field:
14.9mm
Resolution:
TV Distortion:
0.1%
Filter Size:
Diameter:
33.0mm Dia
Length:
39.3mm