NEW TRY VFA4-230-5M12
Part No.:
VFA4-230-5M12
Manufacturer:
NEW TRY
Category:
Machine Vision - Lenses
Package:
Datasheet:
VFA4-230-5M12.pdf
Description:
LENS WIDE ANG F1.6-F16 C-MOUNT
Shipping
VFA4-230-5M12 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
NEW TRY
Series:
Packaging:
Case
Product Status:
Active
Type:
Wide Angle
Focal Length:
12.0mm
Magnification:
Focal Ratio:
F1.6 ~ F16
Compatible Sensor Size (Max):
2/3"
Field of View:
Working Distance:
Depth Of Field:
14.0mm
Resolution:
TV Distortion:
0.15%
Filter Size:
Diameter:
37.0mm Dia
Length:
41.4mm