NEW TRY VFA1-230-10M35
Part No.:
VFA1-230-10M35
Manufacturer:
NEW TRY
Category:
Machine Vision - Lenses
Package:
Datasheet:
VFA1-230-10M35.pdf
Description:
LENS STD F2.8-F16 0.007X-0.347X
Shipping
VFA1-230-10M35 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
NEW TRY
Series:
Packaging:
Case
Product Status:
Active
Type:
Standard
Focal Length:
35.0mm
Magnification:
0.007x ~ 0.347x
Focal Ratio:
F2.8 ~ F16
Compatible Sensor Size (Max):
2/3"
Field of View:
2085.0 x 2780.0mm ~ 49.1 x 65.4mm
Working Distance:
5000mm ~ 100mm
Depth Of Field:
16.6mm
Resolution:
TV Distortion:
0.03% ~ 0.1%
Filter Size:
M27 x 0.5
Diameter:
29.0mm Dia
Length:
46.7mm
Mounting Type:
C-Mount
Operating Temperature:
-10°C ~ 50°C