NEW TRY VFA1-230-10M16
Part No.:
VFA1-230-10M16
Datasheet:
VFA1-230-10M16.pdf
Description:
LENS W ANG F2.8-F16 0.0032-0.15X
Shipping
VFA1-230-10M16 Specifications
Focal Length:
16.0mm
Magnification:
0.0032x ~ 0.15x
Focal Ratio:
F2.8 ~ F16
Compatible Sensor Size (Max):
2/3"
Field of View:
4065.3 x 5420.4mm ~ 121.0 x 161.3mm
Working Distance:
5000mm ~ 100mm
Depth Of Field:
12.8mm
Resolution:
TV Distortion:
0.1%
Filter Size:
M27 x 0.5
Diameter:
29.0mm Dia
Length:
40.6mm
Mounting Type:
C-Mount
Operating Temperature:
-10°C ~ 50°C