NEW TRY VFA1-118-5M50
Part No.:
VFA1-118-5M50
Datasheet:
VFA1-118-5M50.pdf
Description:
LENS STD F2.8-F22 0.043X-0.196X
Shipping
VFA1-118-5M50 Specifications
Type:
Standard
Focal Length:
50.0mm
Magnification:
0.043x ~ 0.196x
Focal Ratio:
F2.8 ~ F22
Compatible Sensor Size (Max):
1/1.8"
Field of View:
4065.3 x 5420.4mm ~ 121.0 x 161.3mm
Working Distance:
1200mm ~ 300mm
Depth Of Field:
17.4 ~ 27.1mm
Resolution:
TV Distortion:
0.05%
Filter Size:
Diameter:
30.6mm Dia
Length:
44.9mm
Operating Temperature:
-10°C ~ 50°C