NEW TRY VFA1-118-5M16
Part No.:
VFA1-118-5M16
Datasheet:
VFA1-118-5M16.pdf
Description:
LENS W ANG F2 0.018X-0.162X C-MT
Shipping
VFA1-118-5M16 Specifications
Type:
Wide Angle
Focal Length:
16.0mm
Magnification:
0.018x ~ 0.162x
Focal Ratio:
F2
Compatible Sensor Size (Max):
1/1.8"
Field of View:
4065.3 x 5420.4mm ~ 121.0 x 161.3mm
Working Distance:
900mm ~ 100mm
Depth Of Field:
12.7mm
Resolution:
TV Distortion:
0.1%
Filter Size:
M25.5 x P0.5
Diameter:
26.8mm Dia
Length:
22.4mm
Operating Temperature:
-10°C ~ 50°C