NEW TRY VFA1-111-20M12
Part No.:
VFA1-111-20M12
Datasheet:
VFA1-111-20M12.pdf
Description:
LENS WIDE ANG F2.8-F22 C-MOUNT
Shipping
VFA1-111-20M12 Specifications
Type:
Wide Angle
Focal Length:
12.0mm
Magnification:
Focal Ratio:
F2.8 ~ F22
Compatible Sensor Size (Max):
1.1"
Field of View:
4295.3 x 5727.0mm ~ 105.6 x 141.0mm
Working Distance:
5000mm ~ 100mm
Depth Of Field:
10.6mm
Resolution:
TV Distortion:
1% ~ 1.5%
Filter Size:
Diameter:
48.0mm Dia
Length:
67.8mm
Operating Temperature:
-10°C ~ 50°C