Microchip Technology VCC1-B0D-125M000000
Part No.:
VCC1-B0D-125M000000
Manufacturer:
Microchip Technology
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
VCC1-B0D-125M000000.pdf
Description:
XTAL OSC XO 125.0000MHZ CMOS SMD
Shipping
VCC1-B0D-125M000000 Specifications
Manufacturer:
Microchip Technology
Series:
VCC1
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
125 MHz
Function:
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
50mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.075" (1.90mm)