Microchip Technology VCC1A-B3F-125M000000TR
Part No.:
VCC1A-B3F-125M000000TR
Manufacturer:
Microchip Technology
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
VCC1A-B3F-125M000000TR.pdf
Description:
XTAL OSC XO 125.0000MHZ CMOS SMD
Shipping
VCC1A-B3F-125M000000TR Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Microchip Technology
Series:
VCC1A
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
125 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
21mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)