Mini-Circuits VBFZ-6260-S+
Part No.:
VBFZ-6260-S+
Manufacturer:
Mini-Circuits
Category:
RF Filters
Package:
SMA In line Module
Datasheet:
VBFZ-6260-S+.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 6.26GHZ SMA
Shipping
VBFZ-6260-S+ Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Mini-Circuits
Series:
VBFZ-6260-S+
Package/Case:
SMA In line Module
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
6.26GHz Center
Bandwidth:
1.4GHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
1.2dB
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
0.410" Dia x 1.910" L (10.41mm x 48.51mm)