Festo Corporation VABF-S4-1-R2C2-C-10
Part No.:
VABF-S4-1-R2C2-C-10
Manufacturer:
Festo Corporation
Category:
Preparation-Treatment
Package:
Datasheet:
VABF-S4-1-R2C2-C-10.pdf
Description:
REGULATOR PLATE
Shipping
VABF-S4-1-R2C2-C-10 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Festo Corporation
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Regulator
Operating Pressure:
145 PSI (10 bar)
Pressure Regulation:
29 ~ 123 PSI (2 ~ 8.5 bar)
Flow Rate:
Features:
Connection Method:
Filtration Level:
Fluid Type:
Compressed Air
Operating Temperature:
-5°C ~ 50°C