t-Global Technology V833-150-150-0.2
Part No.:
V833-150-150-0.2
Manufacturer:
t-Global Technology
Category:
Pads, Sheets
Package:
Datasheet:
V833-150-150-0.2.pdf
Description:
THERM PAD 150MMX150MM GRAY
Shipping
V833-150-150-0.2 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
t-Global Technology
Series:
TG-V833
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Usage:
Multi
Type:
Phase Change Pad, Sheet
Shape:
Square
Outline:
150.00mm x 150.00mm
Thickness:
0.0079" (0.200mm)
Material:
Phase Change Compound
Adhesive:
Backing, Carrier:
Color:
Gray
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
3.3W/m-K