Omron Automation and Safety V400-H211
Part No.:
V400-H211
Manufacturer:
Omron Automation and Safety
Category:
Bar Code Readers
Package:
Datasheet:
V400-H211.pdf
Description:
2D CODE READER HANDHELD
Shipping
V400-H211 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Omron Automation and Safety
Series:
V400-H
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
2D Code Reader
Visual Field (Max):
30.0mm x 30.0mm
Visual Field (Min):
15.0mm x 15.0mm
Installation Distance:
40.0mm
Resolution:
Light Source:
Scan Rate:
Image Type:
Sensor Type:
Voltage - Supply:
5VDC
Features:
Mounting Type:
Handheld
Termination Style:
Cable with Connector
Ingress Protection:
IP64 - Dust Tight, Water Resistant
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C