LED Lighting Inc V2-C-20-NW-12V
Part No.:
V2-C-20-NW-12V
Manufacturer:
LED Lighting Inc
Category:
LED COBs, Engines, Modules, Strips
Package:
Datasheet:
V2-C-20-NW-12V.pdf
Description:
LED ENG V2 WHT LNR STRP 4000K
Shipping
V2-C-20-NW-12V Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
LED Lighting Inc
Series:
V2
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
LED Engine
Color:
White, Neutral
CCT (K):
4000K
Wavelength:
Configuration:
Linear Light Strip, Plug and Play
Luminous Flux @ Current/Temperature:
420lm
Current - Test:
Temperature - Test:
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
12V
Lumens/Watt @ Current - Test:
Current - Max:
CRI (Color Rendering Index):
80
Viewing Angle:
Features:
Dimming, IP50
Size / Dimension:
508.00mm L x 33.00mm W
Height:
8.20mm