ams-OSRAM USA INC. V100P000A-680
Part No.:
V100P000A-680
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Category:
Laser Diodes, Modules
Package:
Module
Datasheet:
V100P000A-680.pdf
Description:
BIDOSVISUALIZATIONVCSV100P000A-6
Shipping
V100P000A-680 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Series:
BIDOS®
Package/Case:
Module
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Wavelength:
680nm
Voltage - Input:
2.4V
Current Rating (Amps):
10mA
Power (Watts):
5.5mW