MEAN WELL USA Inc. USP-350-15
Part No.:
USP-350-15
Datasheet:
USP-350-15.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 15V 300W
Shipping
USP-350-15 Specifications
Series:
USP-350 (350W)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:
15V
Current - Output 1:
20 A
Power (Watts):
300W (351W Forced Air)
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-10°C ~ 65°C (With Derating)
Size / Dimension:
9.26" L x 4.00" W x 1.50" H (235.2mm x 101.5mm x 38.0mm)